ГоловнаМагазин → Книги й поліграфія

Можливо, Вас зацікавить:

Правила ДОПНВ

Як тільки виникла потреба в перевезенні небезпечних речовин, з'явилися й правила їх перевезення. Один з перших нормативних актів з'явився в 1854 році й регламентував він перевезення пороху. В Україні правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів уперше були видані в 2004 році.  Вони повторювали правила ДОПНВ, але мали й істотні відмінності, що створювало безліч проблем для автомобільних перевізників. Правила перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом 2021 року суттєво відрізняються від перших Правил; вони встановлюють, що перевезення небезпечних вантажів по території України регламентується ДОПНВ 2021. Однак усі ці правила є абсолютно марними, якщо про них не знають або не розуміють їх змісту водії й інші учасники перевезення небезпечних вантажів.

Книга ДОПНВ 2021: що вибрати

І, здавалося б, просто купити правила перевезення небезпечних вантажів 2021 – гарна ідея. Але це не так! Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів фактично не містять положень, які потрібно виконувати під час перевезення небезпечних вантажів. Максимум, що Ви зможете в них знайти, – перелік перевізних документів, які повинні бути у водія під час перевезення деяких небезпечних вантажів, наприклад письмові інструкції відповідно до ДОПНВ та ін. Правила ДОПНВ Вам теж навряд чи спростять розуміння, які вимоги потрібно виконувати під час перевезення конкретного небезпечного вантажу. Це досить складний технічний текст, який установлює вимоги до перевезення не тільки Вашого вантажу, але й багатьох тисяч інших небезпечних речовин. Тому разом з німецьким фахівцем, який навчив більше 10 000 водіїв, ми видали вже десять книг, найпопулярнішою з яких стала книга Базовий курс ДОПНВ. У них Ви знайдете докладне й зрозуміле описання вимог, які необхідно виконувати під час перевезення небезпечних вантажів різними способами.

Актуальні інструкції відповідно до ДОПНВ

Перевізники повинні надавати водієві письмові інструкції ДОПНВ і стежити за їх актуальністю. Останньою версією на сьогодні є письмові інструкції відповідно до ДОПНВ 2021. Ці інструкції містять основну інформацію про види небезпеки вантажів і зразки знаків небезпеки, якими небезпечні вантажі повинні маркіруватися під час перевезення. Але цієї інформації все одно замало, оскільки там немає вимог, яким повинні відповідати ці знаки, і не вказано місця їх кріплення до упаковок, транспортних засобів, контейнерів і цистерн з небезпечними вантажами. Ці вимоги містяться в ДОПНВ, але возити її з собою неможливо через великий об'єм, тому ми рекомендуємо разом з інструкціями мати в машині й одну з наших книг. До наших рекомендацій прислухався, наприклад, фінський виробник цистерн для перевезення нафтопродуктів Eurotank Oy і додав нашу книгу «Перевезення нафтопродуктів в автоцистернах» до комплекту документації на цистерну, щоб водії мали під час перевезення не тільки письмові інструкції ДОПНВ для бензовозів, а й ясне й стисле описання обов'язкових для виконання вимог. 

Плакати з письмовими інструкціями ДОПНВ

Забезпечити Ваших співробітників усією необхідною інформацією також допоможуть плакати. На них відображені правила перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом 2020 і 2021 років у ясній і наочній формі. Ви можете купити плакат з коротким описанням вимог до кріплення табличок оранжевого кольору, маркірування упаковок, проїзду автомобілів з небезпечними вантажами через тунелі й багатьох інших. 

Книга ДОПНВ 2021, письмова інструкція з ДОПНВ 2021, книги й плакати з перевезення небезпечних вантажів дозволять Вам уникнути неприємностей під час перевезення будь-яких небезпечних вантажів, а Вашому підприємству – значних штрафів за порушення вимог, встановлених до перевезення таких вантажів.