Задайте вопрос эксперту:


Вопрос № 5044 от 12/07/2024

Анатолій, Україна

Доброго дня. UN 3480, вага 370кг. Чи можна перевозити такий вантаж без посвідчення АДР?

Доброго дня.

Якщо коробки позначені знаком небезпеки 9А, та маса брутто самих батарей понад 333 кг, то необхідно мати свідоцтво ДОПНВ про підготовку водія і відкривати таблички оранжевого кольору.

Цю кількість Ви можете самостійно визначати у нас на сайті 

На все добре, Олексій

Вопрос № 5043 от 12/07/2024

Александр, Украина

Подскажите, как правильно заливать метанол, ведь плотность метанола зависит от температуры, цистерна L4BH. имеет секции 10500,8000,13000.заказчик просит 24т. по ДОПОГУ больше 80% меньше 20%, если больше 80% то больше на сколько и какой мин допустимый процент оставлять на расширение?

Доброго дня, Олександр! 

Питання обʼємне. Поради стосовно Вашого випадку надав на Вайбер. Більш детально викладу в соцмережах. 

Зараз тільки напишу, що максимальний ступінь наповнення цистерни для конкретного вантажу разраховується за формулою залежно від видів небезпеки, щильності вантажу при 15 та 55 градусах Цельсія.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5042 от 12/07/2024

Роман, Україна

Чи має водій атз контролювати наповнення автоцистерни до мітки а після наповнення перевозити небезпечні вантажі

Доброго дня! 

Стосовно первого питання все залежить від станції наповнення. Від завода до завода це різниться але дуже часто це є обовʼязком водія.

Стосовно другого питання? Ви це серйозно? А хто має перевозити небезпечний вантаж, як не водій?

На все добре, Олексій

Вопрос № 5041 от 3/07/2024

Олександр, Україна

Добрий день! Потрібна Ваша допомога. Ми - офіційний представник ТМ NOVOL в Україні (лакофарбова продукція для кузовного ремонту автомобілів). Вся наша продукція підпадає під п. 1.1.3.6 ДОПНВ і ми завозимо продукцію в Україну фул траками без АДР. Останнія часом поштові перевізники (Делівері, Нова Пошта, МістЕкспрес) відмовляють нашим клієнтам в перевезенні, посилаючись на Постанову КМУ від 08.09.2023р. № 958 "Про затвердження переліку вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, і Порядку вилучення вкладень, заборонених до пересилання, із поштових відправлень та розпорядження ними" де вказано, що заборонено до перевезення "легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачене законодавством" Підкажіть, будь ласка, як доказати перевізникам, що наша продукція безпечна при перевезенні? Дякую!

Доброго дня!

Дуже дивним є те, що вказані перевізники посилаються саме на цю постанову оскільки більшість вантажів, що вони перевозять не є поштовими відправленнями.  

Слід по-перше звернути увагу на те, що вказана Постанова розроблена на виконання частини першої статті 20 Закону України «Про поштовий зв’язок». Відповідно до цього Закону поштовим відправленням є виключно письмова кореспонденція або посилка, або відправлення ЕМS, адресовані адресату (одержувачу), оформлені відповідно до законодавства та прийняті оператором поштового зв’язку до пересилання. При цьому, посилкою вважається поштове відправлення масою до 30 кілограмів з предметами, не забороненими законодавством до пересилання. 

Відправляючи та отримуючи кожного дня вантажі через Делівері, Нову Пошту, МістЕкспрес  можна легко переконатися, що більша частина цих вантажів не підпадає під визначення «поштове відправлення».

По-друге, існує дуже значна невідповідність між положеннями першої частини статті 20 Закону України «Про поштовий зв’язок» та Переліком вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, затверджених Постановою КМУ від 08.09.2023 № 958. Здається, що в уряді цю статтю Закону взагалі не читали.

Так частиною 1 статті 20 Закону України «Про поштовий зв’язок» регламентовано, що забороняються до пересилання у поштових відправленнях вкладення, які можуть становити загрозу життю чи здоров’ю людей, призводити до знищення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання. Перелік вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, порядок їх вилучення із поштових відправлень та розпорядження ними затверджуються КМУ. Незважаючи на положення Закону в перелік КМУ включив багато предметів та речовин, які  не можуть становити загрозу життю чи здоров’ю людей, призводити до знищення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання. 

Цей абзац «токсичні та радіоактивні речовини, ртуть, кислоти, отруйні, їдкі речовини;» в черговий раз вказує неспроможність уряду регулювати хоч щось пов’язане з використанням хімічних речовин. Під цей перелік можна віднести що завгодно від прального порошку, звичайних сірників і закінчуючи відпрацьованим ядерним паливом.  

Так, для мене є не зрозумілим чим отруйні речовини відрізняються від токсичних, чому ртуть в цьому коротесенькому абзаці згадується аж чотири рази, оскільки за класифікацією ADR вона є корозійною, токсичною речовиною. Також не зрозуміло за якою класифікацію визначається, що речовина є небезпечною: за ГОСТ 12.1.007-76 — «Вредные вещества. Классификация и общие требования безопасности», за класифікацію визначеною Погодженою на глобальному рівні системі класифікації небезпеки та маркірування хімічної продукції чи за класифікацією, встановленою у Рекомендаціях ООН з перевезення небезпечних вантажів? І звісно слід зазначити, що вказані речовини можуть зіпсувати інші поштові відправлення не завжди, а тільки у тих випадках коли не дотримані вимоги, встановлені до їх перевезення.    

І останнє. Дискримінація. Вже давно пора зрозуміти, що ні Делівері, ні Новій Пошті, ні МістЕкспресу, ні іншим подібним перевізникам не вдасться відмовитись від перевезення небезпечних вантажів оскільки виникає дуже поросте питання: «якщо ви відмовляєте у перевезенні агрохімікатів, лакофарбової продукції, то чому не відмовляєте у перевезенні телефонів, ноутбуків, транспортних засобів та багатьох інших вантажів, які також є небезпечними вантажами?». 

З врахуванням вищенаведеного, Делівері, Новій Пошті, МістЕкспресу треба вчитися перевозити небезпечні вантажі, і задавати уряду просте питання, як так трапилось, що в такий важливий нормативний документ було включено такий безглуздий перелік під який підпадає все, що завгодно.   

Але, я Вас і засмучу, те що ви перевозите вантаж без перевищення максимальних кількостей, вказаних у підрозділі 1.1.3.6 ДОПНВ, або як вантаж в обмежених кількостях, це не робить його безпечним. Вантаж залишається небезпечним вантажем, але перевозиться за «спрощеними вимогами».

На все добре, Олексій

Вопрос № 5040 от 2/07/2024

Олена, Україна

Добрий день. Чи являється поліпропілен 39021000 небезпечним вантажем?

Доброго дня! 

За інформацією наведеною у відкритих джерелах нам не вдалося найти інформацію про те, що поліпропілен є небезпечним вантажем.

Той код, що Ви вказали ніякого відношення до перевезення небезпечних вантажів не має та не може використовуватися для визначення небезпеки вантажу під час перевезення. Алгоритм для перевізників декілька інший. 

Про класифікацію хімічної продукції має подбати її виробник. Інформацію про небезпеку вантажу перевізнику передає відправник вантажу. Інформація про класифікацію небезпечних вантажів наведена у розділі 14 Паспорта безпеки. Для небезпечних вантажів у цьому розділі Паспорта безпеки вказується номер ООН вантажу. 

На вимогу перевізника вантажовідправник хімічної продукції зобовʼязаний надати йому паспорт безпеки. 

Зверніться до вантажовідправника або виробника зазначеного вами продукту для отримання інформації про його класифікацію. Якщо в розділі 14 паспорта безпеки номер ООН не зазначено, то вантаж не є небезпечним. 

На все добре, Олексій

Вопрос № 5039 от 29/06/2024

Валентин, Україна

Чи розповсюджується заборона на переміщення автомобіля АДР під час теплового режиму?

Доброго дня! 

Всі вимоги ADR розраховані на температуру навколишнього середовища 55 градусів Цельсія. Тобто ця температура вважається максимальною, що може бути під час перевезення, і нічого статися не повинно, якщо вимоги АДР виконані. Тому заборони, що стосуються стоянок вантажних транспортних засобів, зазвичай поширюються і на автомобілі з небезпечними вантажами. Тим паче, що небезпечними вантажами є товари від мобільного телефону до відпрацьованого ядерного палива.

Звісно буде дуже небезпечно, якщо Ви будете стояти з газами скрапленими вуглеводневими (сумішю С), завантаженими в цистерну для суміші А чи B, але ADR таке забороняє.

На все добре, Олексій

 

Вопрос № 5038 от 11/06/2024

Александр, Украина

Нужно иметь Конуса при перевозки опасных Грузов или их можно Заменить На Световые аварийные фонарики жолтого цвета?

Доброго дня!

В Угоді про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів та Правилах дорожнього перевезення небезпечних вантажів визначено, що на транспортних засобах позначених табличками оранжевого кольору, мають бути два попереджувальні знаки. 

А які саме це мають бути знаки обирає сам перевізник, він може використовувати конуси, ліхтарі жовтого кольору із автономним живленням, або знаки аварійної зупинки. 

Я взагалі не раджу використовувати конуси самі по собі в якості попереджувальних знаків, особливо в темний час доби.

Якщо Вам треба довести поліцейським на дорозі, то купіть собі Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів. Тоді Ви зможете не тільки казати, а й показувати. https://labadr.com.ua/rules-dgr/

На все добре, Олексій

Вопрос № 5037 от 7/06/2024

Юрій , Україна

Добрий день! Підкажіть будь лака, чи потрібно відкривати таблиці? UN3480 lithium ion batteries, adr9,pg2,(e) П'ять палет, на палеті 40ящиків по 23кг. 4G/Y28/S/22 CN/C230902 PI:008

Доброго дня! 

Відповів Вам у фейсбук. У Вашому випадку маркування упаковок невірне. Тому доводиться гадати. Також у Вас можливо невірно складений транспортний документ (залежить від енергоміскості батарей).

Але, навіть не зважаючи на це, можу дати пораду, якщо Ваші упаковки позначені знаком небезпеки № 9А (у верхній частині робма 7 чорних полос під ними символ з батарейками а ще нижче цифра 9 підкреслена) та маса батарей в них понад 333 кг, то таблички оранжевого кольору краще відкрити.

Доречі ми відкрили власне виробництво таких таблиць з нержавіючої сталі з латунними хромованими замками та німецькою світловідбивною плівкою. Замахала просто Польська "якість" цих таблиць).

На все добре, Олексій 

Вопрос № 5035 от 31/05/2024

Тимофій, Україна

Чи можна перевозити 10кг вантажу адр 9 un3090 з Польщі до України , якщо немає адр ?

Вопрос № 5032 от 26/05/2024

Дмитро, Україна

Вітаю, працював у Польщі, по тахо чип закритий Польщею, пішов у відпустку та звільнився з Польської компанії. Територіально знаходжусь в Італії і роботу знайшов в Італії. Як робити мануальний ввод, чи потрібно робити доїзд з Польщі до Італії? Дякую?

Доброго дня!

Якщо не заповнюєте форму видів діяльності про відпустку, то дорогу з Польщі до італії треба вносити в тахограф.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5031 от 11/05/2024

Евгениц, Украина

Добрый день,скажите пожалуйста,что необходимо чтобы полуприцеп контейнеровоз обычный,сделать с него адр для перевозки контейнеров с сжатым газом ?

Доброго дня!

На жаль, наведеної Вами інформації, для відповіді на питання недостатньо. 

Яку місткість по воді мають контейнери?

В якому роцы була перша реєстрація напівпричипу?

Який газ буде у контенерах?

На все добре, Олексій

Вопрос № 5028 от 30/04/2024

Руслан, УКРАЇНА

Доброго дня. Чи повинно в транспортному документі (ТТН) при перевезенні дизельного палива автоцистерною зазначатися текстом - "небезпечно для довкілля"? Поліція зсилається на необхідність даного напису відповідно вимог пункту 5.4.1 ДОПНВ, пунтку 12Р.1 наказу МВС № 656. Дякую!

Доброго дня! 

Всі як завжди плутають товаро-транспортну накладну та транспортний документ. Що то, що то це лише інформація, тому часто вони друкуються на одному бланку.

Товаро-транспортна накладна передбачена Правилам перевезення вантажів, а транспортний документ Правилами дорожнього перевезення небезпечних вантажів та ДОПНВ.

Так ось, якщо брати накладну, то там може і не зазначатись, що дизельне паливо небезпечне для довкілля, а  ось у транспортному документі цей запис має робитись. Таким чином, якщо для зазначення інформації передбаченої в розділі 5.4.1 ДОПНВ Ви використовуєте товарно-транспортну накладну, то в ній має бути внесений запис "небезпечно для довкілля", а якщо транспортний документ додається до накладної, то в накладній цей запис можна не робити.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5027 от 29/04/2024

Александр , Украина

Добрый вечер.Нужно ли разрешение ADR для перевозки жидкого хлора в еврокубах по Украине.Спасибо.

Доброго дня! 

Якщо Ви маєте на увазі свідоцтво ДОПНВ про підготовку водія, то воно потрібно, якщо маса нетто хлору перевищує 50 кг на транспортну одиницю. 

Також треба в Україні погодити маршрут перевезення з поліцією в цьому випадку.

Свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів під час описаного Вами перевезення не вимогається.

На все добре, Олексій 

Вопрос № 5026 от 25/04/2024

Артем, Беларусь

Можно ли возить груз UN3098 в Германии без свидетсва адр? 4 бочки по 240л каждая.

Доброго дня!

У Вас в країні у дитинстві вітатися не вчать? 

На Ваше питання неможливо відповісти, оскільки відповідь залежить від ступеню неюезпеки вантажу, він у небезпечного вантажу UN 3098 може бути різним: І (високий), ІІ (середній) та ІІІ (низький).

Таким чином, якщо у бочках знаходиться речовина группи упакування І або ІІ, то ДОПНВ свідоцтво є обовʼязковим, а якщо ІІІ, то ні.

Ви самі можете найти відповідь на це питання у нас на сайті в Переліку небезпечних вантажів: https://labadr.com.ua/cargos/index/class:any/code:any/uno_code:3098/

На все добре, Олексій

Вопрос № 5025 от 23/04/2024

Ігор, Україна

Чи може бути встановлено більше однієї талички позаду транспортної одиниці де вказуватися ідентифікаційний номер небезпеки й номер ООН вантажу

Вся проблема полягає в тому, що у нас в країні абсолютно неадекватна система притягнення до відповідальності за порушення у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів. 

Проблеми щонайменше 3. По-перше, всю відповідальність на практиці несе водій. По-друге, в Кодексі України про адміністративні правопорушення не визначено, що є порушенням. Написано просто «за порушення Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів». Відкрию «тайну», не все в ДОПНВ/ADR має виконувати водій і там взагалі не прописані обов’язки водія. По-третє, в межах Кодексу України про адміністративні правопорушення неможливо прописати адекватний каталог штрафів в якому чітко визначити, що є порушенням.

Дійсно у пункті 5.3.2.1.1 ДОПНВ/ADR  транспортні одиниці, що перевозять небезпечні вантажі, повинні мати 2 розташовані у вертикальній площині прямокутні таблички оранжевого кольору. Одна з цих табличок повинна кріпитися попереду, а інша − позаду транспортної одиниці, причому обидві – перпендикулярно поздовжній осі транспортної одиниці. 

Таким чином, згідно положеннями ДОПНВ/ADR тягач з напівпричепом-цистерною повинен мати попереду тільки 1 табличку та позаду 1 табличку.

І якщо штрафувати в цілому за порушення ДОПНВ/ADR, то дійсно буде порушенням, якщо 2 однакові таблички встановлені позаду транспортної одиниці або встановлена одна табличка з цифрами, а друга — без цифр.

Але чи є в каталогах штрафів європейських країн штраф за те, що такі дві таблички встановлені? Напевно, що ні.    

Штрафують водія зазвичай, якщо він:

— не встановлює відповідні таблички оранжевого кольору;

— встановлює одну або кілька табличок оранжевого кольору не у вертикальній площині чи не перпендикулярно до поздовжньої осі транспортної одиниці, або

— не видаляє чи закриває табличку оранжевого кольору повністю.

Слід зазначити, що у окремих випадках забезпечити наявність позаду транспортної одиниці тільки однієї таблички оранжевого кольору взагалі неможливо. Я не знаю хто і навіщо клеїть (кріпить) на контейнери-цистерни (переносні цистерни) таблички оранжевого кольору з усіх чотирьох боків, але знаю точно, що водію їх знімати не дозволяється без отримання певної згоди чи вказівки. В разі застосування заходів адміністративного впливу за наявність позаду транспортної одиниці 2 табличок оранжевого кольору під час перевезення таких цистерн, такі перевезення постійно б стикалися з непоборними перешкодами, але вони не стикаються, оскільки на це ніхто не звертає увагу.

Не має бути хибної, нерозбірливої інформації про небезпечний вантаж, за збиткову інформацію ніхто зазвичай не штрафує.

 

Вопрос № 5024 от 12/04/2024

Влад, Казахстан

Как рассчитать количество пунктов ADR?

Доброго дня!
Для застосування «Правила 1000 пунктів» всі небезпечні вантажі, залежно від ступеню їх небезпеки, поділено на 5 транспортних категорій (від 0 до 4). Відповідну транспортну категорію для кожного небезпечного вантажу можна визначити за його номером ООН в Переліку небезпечних вантажів ДОПНВ/ADR, у стовпчику 15, або за таблицею, наведеною в пункті 1.1.3.6.3 ДОПНВ/ADR.

Кількість балів вантажу можна використати таку методику.

Кількість речовин і виробів:

віднесених до транспортної категорії 0, помноженої на «10000» (або будь-яке інше нескінченно велике число);

віднесених до транспортної категорії 1, помноженої на «50»;

з номерами № ООН 0081, 0082, 0084, 0241, 0331, 0332, 0482, 1005 та 1017, віднесених до транспортної категорії 1, помноженої на «20»;

віднесених до транспортної категорії 2, помноженої на «3»;

віднесених до транспортної категорії 3

не перевищує «1000».

Максимальна загальна кількість вантажу, який включається у розрахунок, вимірюється таким чином:

— для виробів класу 1 — маса нетто вибухової речовини в кілограмах;

— для небезпечних вантажів в машинах і обладнанні, вказаних у ДОПНВ,— загальна кількість небезпечних вантажів, що містяться в них, визначається в кілограмах або літрах;

— для твердих речовин, скраплених газів, охолоджених скраплених газів і розчинених газів — маса нетто в кілограмах;

— для рідин — загальна кількість небезпечних вантажів, що міститься в них, у літрах;

— для стиснених газів, адсорбованих газів і хімічних продуктів під тиском — номінальна місткість посудин по воді в літрах.

В розрахунок не треба включати небезпечні вантажі, запаковані в обмежених кількостях, а також інші вантажі на які не поширюються дія ДОПНВ/ADR.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5023 от 12/04/2024

Артем , Украина

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, перевожу пропан 1965 з Європи в Україну Зараз на кордоні почали вимагати щоб були на бочці наліпки SV та THERMALLY INSULATED. Чи не могли б ви дати пояснення що воно таке і як зрозуміти треба воно мені чі ні? Дякую

Доброго дня!

Знаки SV треба кріпити до всіх цистерн, що перевозять легкозаймисті гази і у яких клапани розташовані зверху. Придбати знак SV можна у нас: https://labadr.com.ua/safety-valve/. Цей знак вказує, що не відбудиться вибуху BLEVE навіть якщо цистерна буде повністю охоплена полумям.

Напис "THERMALLY INSULATED" треба розміщувати на всіх цистернах для перевезення газів, які мають термоізоляцію (окрім цистерн, що мають вкуумну ізоляцію, там напис має бути інший). Цей напис потрібен тому, що в разі наявності термоізоляції цистерни для газів можуть бути розраховані на менший тиск ніж ті цистерни у яких термоізоляція відсутня.

Купити напис THERMALLY INSULATED також можна у нас в магазині: https://labadr.com.ua/thermally-insulated/

І про те і про інше я неодноразово писав у наших соцмережах:

FaceBook

Telegram

На все добре, Олексій 

Вопрос № 5022 от 11/04/2024

Евгений, Украина

Хочу пройти обучение онлайн на АДР

Доброго дня! 

Навчання онлайн для отримання свідоцтва ДОПНВ про підготовку водія заборонено положеннями ДОПНВ/ADR.

Ви можете пройти навчання звернувшись до нас за телефоном + 38 099 002-32-33.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5021 от 11/04/2024

Valentin, Украина

Олексію, доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи заєте Ви щось про заборону перевезення зрідженого хлору (код ООН 1017) у спеціалізованих 20' 20 м3 танк-контейнерах територією Словаччини?

Доброго дня!

Нажаль в мене немає інформації про це.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5020 от 10/04/2024

Олександр, Україна

Добрий день! Підкажіть будь лака чи потрібен дозвіл для перевезення кондиціонерів заправлених фреоном 14.1 UN Number: UN 3252 14.2 UN Proper Shipping Name: DIFLUOROMETHANE 14.3 Transport Hazard Class(es) Class: 2 Label(s): 2.1 Hazard No. (ADR): 23 Tunnel restriction code: (B/D) 14.4 Packing Group: – 14.5 Environmental hazards: not applicable 14.6 Special precautions for user: –

Доброго дня!

Відповідно до спеціального положення 119 глави 3.2 ДОПНВ рефрижераторні установки включають установки або інші прилади, спеціально призначені для зберігання продуктів харчування або інших предметів при низькій температурі у внутрішній камері, а також обладнання для кондиціювання повітря. Рефрижераторні установки й компоненти рефрижераторних установок не підпадають під дію положень ДОПНВ, якщо вони містять менше 12 кг газу, віднесеного до класу 2, група А (задушливі гази) або О (окиснювальні гази), або менше 12 л розчину аміаку (№ ООН 2672).

На все добре, Олексій

Вопрос № 5017 от 26/03/2024

Андрій, Україна

Доброго дня. Чи треба дозвіл АДР на перевезення фарби UN1263 III (D/E), загальною масою 60кг, в упаковці по 28.2кг (26,6л) з України в Німеччину?

Доброго дня!

Таку кількість фарби, що відноситься  UN1263, група упакування III, можна везти не маючи свідоцтва ДОПНВ про підготовку водія. При цьому треюа заповнити вірно транспортний документ. Приклад, як Він має у цьому випадку заповнюватись писав сьогодні у наших соціальних мережах на Facebook та Telegram.

На все добре, Олексій  

Вопрос № 5016 от 25/03/2024

Олег, Україна

Доброго дня. підкажіть, будь ласка. загальна вага вантажу 65 кг. з них 21,9 кг АДР 3 (UN1866). чи можна перевезти вантаж автомобілем, який немає АДР ? Німеччина-Україна, імпорт.

Доброго дня! 

Тут можна найти інформацію по даному вантажу у тому числі його кількість, яку можно перевезти не маючи свідоцтва ДОПНВ про підготовку водія.

Скоріш за все можна. Однак ще треба знати групу упакування (ступінь небезпеки) небезпечного вантажу. Він позначається римськими цифрами І, ІІ та ІІІ. 

Якщо група упакування ІІ або ІІІ, то можна перевезти на транспортному засобі, який не позначено табличками оранжевого кольору.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5014 от 21/03/2024

Олексндр, Україна

У нас виникла суперечка з одним водієм який перевозив дизпаливо.Він заробив штраф за те шо він не був пристібненим ременем безпеки.Він нам доказує що коли він працював у європі там заборонено водіям які перевозять ADR користування ременем безпеки.Це ЩО правда?

Доброго дня! 

По-перше, це не проавда.

По-друге, згідно з положеннями підпункту 2.3 "в" Правил дорожнього руху для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголовники, ремені безпеки), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Дозволяється не пристібатися в населених пунктах водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.  

На все добре, Олексій

Вопрос № 5013 от 20/03/2024

Анна, Україна

Добрий день, якщо товариство змінило юридичну адресу, технічні паспорти замінили (реєстраційні номера авто та цистерни залишились без змін), а чи потрібно робити нові червоні полоси?

Добрий день! 

Якщо та інформація, яка змінилася, залишилась вказаною в графах 3–5 свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів, то таке свідоцтва краще замінити. Випадки заміни свідоцтв зазначені у самому свідоцтві та у порядку його оформлення, а саме: 

Свідоцтво підлягає поверненню до СЦ:
 
після припинення експлуатації транспортного засобу;
після закінчення строку дії Свідоцтва;
  • у разі зміни власника транспортного засобу або перевізника;
  • у разі зміни номерного знака транспортного засобу;
  • у разі якщо суттєво змінилася одна чи більше з основних характеристик транспортного засобу.
На все добре, Олексій

 

Вопрос № 5010 от 19/03/2024

Тарас, Україна

Азбест хризотиловий код 2524900000 при перевезені цього вантажу потрібно мати АДР на перевезення?

Доброго дня! 

Все залежить від того у якому вигляді він перевозиться і в якій кількості.

Згідно спеціального положення 168 глави 3.3 ДОПНВ/ADR, що застосовується до небезпечного вантажу UN 2590 АЗБЕСТ ХРІЗОТИЛОВИЙ, Азбест, включений у природний або штучний сполучний матеріал (наприклад, цемент, пластмасу, асфальт, смолу або руду) таким чином, що під час перевезення не може відбутися вивільнення небезпечних для вдихання кількостей азбестових волокон, не підпадає під дію вимог ДОПНВ. Готові вироби, що містять азбест і не задовольняють цьому положенню, не підпадають, проте, під дію вимог ДОПНВ, якщо вони упаковані таким чином, що в ході транспортування не може відбутися вивільнення небезпечних для вдихання кількостей азбестових волокон.

На все добре, Олексій

 

Вопрос № 5009 от 18/03/2024

Олексій, Украина

Доброго дня ! У мене питають таблички 33/1267 , не можу знайти

Доброго дня! 

Ви можете зателефонувати в Наш магазин за телефоном +38 (050) 547-18-16 і ми Вам допоможемо їх знайти або виробим їх для Вас.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5008 от 12/03/2024

Олександр, Україна

Добрий день, Підкажіть,будь ласка, стосовно перевезення вантажів упакованих в обмежених кількостях. Чи потрібно мати водію сертифікат про проходження курсів АДР, при перевезенні парфумів більше 8 т., з відкритими табличками. Дякую.

Доброго дня! 

Транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі, упаковані в обмежених кількостях, у кількості понад 8 тонн позачаються маркувальними знаками для перевезення небезпечних вантажів в обмежених кількостях (ромби із закрашеними верхнім і нижнім кутами). Транспортні засоби під час перевезення таких небезпечних вантажів не позначаються табличками оранжевого кольору.

Водії, що перевозять небезпечні вантажі в обмежених кількостях, можуть не мати свідоцтва ДОПНВ про підготовку водія. Вони мають проходити підготовку, яка найчастіше проводиться уповноваженими на підприємстві.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5007 от 7/03/2024

Юлія, Україна

Доброго дня, чи потрібно водію АДР при перевезенні каустичної соди (чешуя) запаковану в мішок, а мішки запаковані в слімбеги. Дякую.

Доброго дня!

Гідроксид натрію є небезпечним вантажем, який віднесено до № ООН 1823

Все залежить від місткості мішків, слімбегів та загальної кількості вантажу, що перевозиться на транспортній одиниці.

Якщо місткість мішка понад 1 кг, маса брутто слімбега понад 20 кг та загальна кількість каустичної соди на транспортну одиницю перевищує 1000 кг, то водію необхідно мати свідоцтво ДОПНВ про підготовку водія.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5006 от 6/03/2024

іван, україна

доброго дня, чи потрібне погодження маршруту в поліції, якщо здійснюється перевезення вантажу un1965? Та чи потрібно відповідне погодження якщо перевезення здійснюється на дорозі міжнародного значення проте в межах країни?

Доброго дня!

Під час перевезення вантажу № ООН 1965 погодження маршруту вимагається тільки в разі перевезення у цистерні у кількості понад 3000 літрів. Стосовно маршрутів, то можна по них здійснювати перевезення без погодження, якщо Ви з нього не зїзжаєте тобто пункт відправлення, маршрут перевезення і пункт призначення знаходяться на маршруті транзитного перевезення, включеного в перелік, затверджений МВС та Мінінфраструктури.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5004 от 2/03/2024

Михайло, Україна

Добрий день. Чи існує порядок розгрузки секцій цистерни? Питання в тому: чи можливо розгрузити спочатку четверту секцію, а потім п'яту (знаходиться за задньою вісью напівпричепа)? Заздалегідь вдячний за відповідь.

Доброго дня! 

Все залежить від конструкції цистерни. Зазвичай повинні зливатися середні секції, потім задня, потім передня. Але якщо взяти повний причіп з центральною віссю, то так робити не треба бо щось може зламатися. Їздити із завантаженою тільки задньою секцією не раджу. 

На все добре, Олексій