Задайте вопрос эксперту:


Вопрос № 5024 от 12/04/2024

Влад, Казахстан

Как рассчитать количество пунктов ADR?

Доброго дня!
Для застосування «Правила 1000 пунктів» всі небезпечні вантажі, залежно від ступеню їх небезпеки, поділено на 5 транспортних категорій (від 0 до 4). Відповідну транспортну категорію для кожного небезпечного вантажу можна визначити за його номером ООН в Переліку небезпечних вантажів ДОПНВ/ADR, у стовпчику 15, або за таблицею, наведеною в пункті 1.1.3.6.3 ДОПНВ/ADR.

Кількість балів вантажу можна використати таку методику.

Кількість речовин і виробів:

віднесених до транспортної категорії 0, помноженої на «10000» (або будь-яке інше нескінченно велике число);

віднесених до транспортної категорії 1, помноженої на «50»;

з номерами № ООН 0081, 0082, 0084, 0241, 0331, 0332, 0482, 1005 та 1017, віднесених до транспортної категорії 1, помноженої на «20»;

віднесених до транспортної категорії 2, помноженої на «3»;

віднесених до транспортної категорії 3

не перевищує «1000».

Максимальна загальна кількість вантажу, який включається у розрахунок, вимірюється таким чином:

— для виробів класу 1 — маса нетто вибухової речовини в кілограмах;

— для небезпечних вантажів в машинах і обладнанні, вказаних у ДОПНВ,— загальна кількість небезпечних вантажів, що містяться в них, визначається в кілограмах або літрах;

— для твердих речовин, скраплених газів, охолоджених скраплених газів і розчинених газів — маса нетто в кілограмах;

— для рідин — загальна кількість небезпечних вантажів, що міститься в них, у літрах;

— для стиснених газів, адсорбованих газів і хімічних продуктів під тиском — номінальна місткість посудин по воді в літрах.

В розрахунок не треба включати небезпечні вантажі, запаковані в обмежених кількостях, а також інші вантажі на які не поширюються дія ДОПНВ/ADR.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5023 от 12/04/2024

Артем , Украина

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, перевожу пропан 1965 з Європи в Україну Зараз на кордоні почали вимагати щоб були на бочці наліпки SV та THERMALLY INSULATED. Чи не могли б ви дати пояснення що воно таке і як зрозуміти треба воно мені чі ні? Дякую

Доброго дня!

Знаки SV треба кріпити до всіх цистерн, що перевозять легкозаймисті гази і у яких клапани розташовані зверху. Придбати знак SV можна у нас: https://labadr.com.ua/safety-valve/. Цей знак вказує, що не відбудиться вибуху BLEVE навіть якщо цистерна буде повністю охоплена полумям.

Напис "THERMALLY INSULATED" треба розміщувати на всіх цистернах для перевезення газів, які мають термоізоляцію (окрім цистерн, що мають вкуумну ізоляцію, там напис має бути інший). Цей напис потрібен тому, що в разі наявності термоізоляції цистерни для газів можуть бути розраховані на менший тиск ніж ті цистерни у яких термоізоляція відсутня.

Купити напис THERMALLY INSULATED також можна у нас в магазині: https://labadr.com.ua/thermally-insulated/

І про те і про інше я неодноразово писав у наших соцмережах:

FaceBook

Telegram

На все добре, Олексій 

Вопрос № 5022 от 11/04/2024

Евгений, Украина

Хочу пройти обучение онлайн на АДР

Доброго дня! 

Навчання онлайн для отримання свідоцтва ДОПНВ про підготовку водія заборонено положеннями ДОПНВ/ADR.

Ви можете пройти навчання звернувшись до нас за телефоном + 38 099 002-32-33.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5021 от 11/04/2024

Valentin, Украина

Олексію, доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи заєте Ви щось про заборону перевезення зрідженого хлору (код ООН 1017) у спеціалізованих 20' 20 м3 танк-контейнерах територією Словаччини?

Доброго дня!

Нажаль в мене немає інформації про це.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5020 от 10/04/2024

Олександр, Україна

Добрий день! Підкажіть будь лака чи потрібен дозвіл для перевезення кондиціонерів заправлених фреоном 14.1 UN Number: UN 3252 14.2 UN Proper Shipping Name: DIFLUOROMETHANE 14.3 Transport Hazard Class(es) Class: 2 Label(s): 2.1 Hazard No. (ADR): 23 Tunnel restriction code: (B/D) 14.4 Packing Group: – 14.5 Environmental hazards: not applicable 14.6 Special precautions for user: –

Доброго дня!

Відповідно до спеціального положення 119 глави 3.2 ДОПНВ рефрижераторні установки включають установки або інші прилади, спеціально призначені для зберігання продуктів харчування або інших предметів при низькій температурі у внутрішній камері, а також обладнання для кондиціювання повітря. Рефрижераторні установки й компоненти рефрижераторних установок не підпадають під дію положень ДОПНВ, якщо вони містять менше 12 кг газу, віднесеного до класу 2, група А (задушливі гази) або О (окиснювальні гази), або менше 12 л розчину аміаку (№ ООН 2672).

На все добре, Олексій

Вопрос № 5017 от 26/03/2024

Андрій, Україна

Доброго дня. Чи треба дозвіл АДР на перевезення фарби UN1263 III (D/E), загальною масою 60кг, в упаковці по 28.2кг (26,6л) з України в Німеччину?

Доброго дня!

Таку кількість фарби, що відноситься  UN1263, група упакування III, можна везти не маючи свідоцтва ДОПНВ про підготовку водія. При цьому треюа заповнити вірно транспортний документ. Приклад, як Він має у цьому випадку заповнюватись писав сьогодні у наших соціальних мережах на Facebook та Telegram.

На все добре, Олексій  

Вопрос № 5016 от 25/03/2024

Олег, Україна

Доброго дня. підкажіть, будь ласка. загальна вага вантажу 65 кг. з них 21,9 кг АДР 3 (UN1866). чи можна перевезти вантаж автомобілем, який немає АДР ? Німеччина-Україна, імпорт.

Доброго дня! 

Тут можна найти інформацію по даному вантажу у тому числі його кількість, яку можно перевезти не маючи свідоцтва ДОПНВ про підготовку водія.

Скоріш за все можна. Однак ще треба знати групу упакування (ступінь небезпеки) небезпечного вантажу. Він позначається римськими цифрами І, ІІ та ІІІ. 

Якщо група упакування ІІ або ІІІ, то можна перевезти на транспортному засобі, який не позначено табличками оранжевого кольору.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5014 от 21/03/2024

Олексндр, Україна

У нас виникла суперечка з одним водієм який перевозив дизпаливо.Він заробив штраф за те шо він не був пристібненим ременем безпеки.Він нам доказує що коли він працював у європі там заборонено водіям які перевозять ADR користування ременем безпеки.Це ЩО правда?

Доброго дня! 

По-перше, це не проавда.

По-друге, згідно з положеннями підпункту 2.3 "в" Правил дорожнього руху для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголовники, ремені безпеки), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Дозволяється не пристібатися в населених пунктах водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.  

На все добре, Олексій

Вопрос № 5013 от 20/03/2024

Анна, Україна

Добрий день, якщо товариство змінило юридичну адресу, технічні паспорти замінили (реєстраційні номера авто та цистерни залишились без змін), а чи потрібно робити нові червоні полоси?

Добрий день! 

Якщо та інформація, яка змінилася, залишилась вказаною в графах 3–5 свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів, то таке свідоцтва краще замінити. Випадки заміни свідоцтв зазначені у самому свідоцтві та у порядку його оформлення, а саме: 

Свідоцтво підлягає поверненню до СЦ:
 
після припинення експлуатації транспортного засобу;
після закінчення строку дії Свідоцтва;
  • у разі зміни власника транспортного засобу або перевізника;
  • у разі зміни номерного знака транспортного засобу;
  • у разі якщо суттєво змінилася одна чи більше з основних характеристик транспортного засобу.
На все добре, Олексій

 

Вопрос № 5010 от 19/03/2024

Тарас, Україна

Азбест хризотиловий код 2524900000 при перевезені цього вантажу потрібно мати АДР на перевезення?

Доброго дня! 

Все залежить від того у якому вигляді він перевозиться і в якій кількості.

Згідно спеціального положення 168 глави 3.3 ДОПНВ/ADR, що застосовується до небезпечного вантажу UN 2590 АЗБЕСТ ХРІЗОТИЛОВИЙ, Азбест, включений у природний або штучний сполучний матеріал (наприклад, цемент, пластмасу, асфальт, смолу або руду) таким чином, що під час перевезення не може відбутися вивільнення небезпечних для вдихання кількостей азбестових волокон, не підпадає під дію вимог ДОПНВ. Готові вироби, що містять азбест і не задовольняють цьому положенню, не підпадають, проте, під дію вимог ДОПНВ, якщо вони упаковані таким чином, що в ході транспортування не може відбутися вивільнення небезпечних для вдихання кількостей азбестових волокон.

На все добре, Олексій

 

Вопрос № 5009 от 18/03/2024

Олексій, Украина

Доброго дня ! У мене питають таблички 33/1267 , не можу знайти

Доброго дня! 

Ви можете зателефонувати в Наш магазин за телефоном +38 (050) 547-18-16 і ми Вам допоможемо їх знайти або виробим їх для Вас.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5008 от 12/03/2024

Олександр, Україна

Добрий день, Підкажіть,будь ласка, стосовно перевезення вантажів упакованих в обмежених кількостях. Чи потрібно мати водію сертифікат про проходження курсів АДР, при перевезенні парфумів більше 8 т., з відкритими табличками. Дякую.

Доброго дня! 

Транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі, упаковані в обмежених кількостях, у кількості понад 8 тонн позачаються маркувальними знаками для перевезення небезпечних вантажів в обмежених кількостях (ромби із закрашеними верхнім і нижнім кутами). Транспортні засоби під час перевезення таких небезпечних вантажів не позначаються табличками оранжевого кольору.

Водії, що перевозять небезпечні вантажі в обмежених кількостях, можуть не мати свідоцтва ДОПНВ про підготовку водія. Вони мають проходити підготовку, яка найчастіше проводиться уповноваженими на підприємстві.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5007 от 7/03/2024

Юлія, Україна

Доброго дня, чи потрібно водію АДР при перевезенні каустичної соди (чешуя) запаковану в мішок, а мішки запаковані в слімбеги. Дякую.

Доброго дня!

Гідроксид натрію є небезпечним вантажем, який віднесено до № ООН 1823

Все залежить від місткості мішків, слімбегів та загальної кількості вантажу, що перевозиться на транспортній одиниці.

Якщо місткість мішка понад 1 кг, маса брутто слімбега понад 20 кг та загальна кількість каустичної соди на транспортну одиницю перевищує 1000 кг, то водію необхідно мати свідоцтво ДОПНВ про підготовку водія.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5006 от 6/03/2024

іван, україна

доброго дня, чи потрібне погодження маршруту в поліції, якщо здійснюється перевезення вантажу un1965? Та чи потрібно відповідне погодження якщо перевезення здійснюється на дорозі міжнародного значення проте в межах країни?

Доброго дня!

Під час перевезення вантажу № ООН 1965 погодження маршруту вимагається тільки в разі перевезення у цистерні у кількості понад 3000 літрів. Стосовно маршрутів, то можна по них здійснювати перевезення без погодження, якщо Ви з нього не зїзжаєте тобто пункт відправлення, маршрут перевезення і пункт призначення знаходяться на маршруті транзитного перевезення, включеного в перелік, затверджений МВС та Мінінфраструктури.

На все добре, Олексій

Вопрос № 5004 от 2/03/2024

Михайло, Україна

Добрий день. Чи існує порядок розгрузки секцій цистерни? Питання в тому: чи можливо розгрузити спочатку четверту секцію, а потім п'яту (знаходиться за задньою вісью напівпричепа)? Заздалегідь вдячний за відповідь.

Доброго дня! 

Все залежить від конструкції цистерни. Зазвичай повинні зливатися середні секції, потім задня, потім передня. Але якщо взяти повний причіп з центральною віссю, то так робити не треба бо щось може зламатися. Їздити із завантаженою тільки задньою секцією не раджу. 

На все добре, Олексій

Вопрос № 5002 от 28/02/2024

Юрій, Украина

Підкажіть будь ласка чи потрібно відкривати табличку АДР при перевезенні 50 кг вантажу з номером UN1498

Доброго дня, Юрій! 

Табличку відкривати під час перевезення натрію нітрату обовʼязково, якщо його кількість перевищує 1000 кг на транспортну одиницю.

Визначити цю кількість Ви можете самостійно у нас на сайті.

На все добре, Олексій

Вопрос № 4998 от 20/02/2024

Татьяна , Украина

Здравствуйте, может ли цистерна LGBF перевозить КАС?

Доброго дня! 

За моїми выдомостями КАС не є небезпечним вантажем, тому може перевозитись в звичайних цистернах. В цистернах для небезпечних вантажів, яким привласнено код LGBF, її також перевозити не заборонено.

На все добре, Олексій

Вопрос № 4994 от 15/02/2024

Максим, Украина

Підкажіть будь-ласка чи потрібно маркувати вантаж при транспортуванні вантажівкою з України в Румунію. Вантаж UN2216 клас небезпеки 9 - рибне борошно Бо в ДОПОГ воно не входить.

Доброго дня! 

На перевезення цього вантажу положення ДОПНВ не поширюються. Тому під час перевезення цього вантажу по автомобільних дорогах маркувати пакування з цим вантажем не обовʼязково.

На все добре, Олексій 

Вопрос № 4992 от 7/02/2024

Александр , Україна

Добрый день! Подскажите, можно ли перевозить азотную кислоту(код UN 2031) концентрация не более 65% в цистерне L4BH KAESBOHRER Спасибо

Доброго дня! 

Перевозити можна ала можна не довезти бо вона її може зʼїсти.

А для того, щоб це визначити треба знати марку металу з якого вона виготовлена. Зазвичай, вказується на табличці, прикріпленій до цистерни.

На все добре, Олексій

Вопрос № 4991 от 6/02/2024

ЕВГЕНИЙ , Украина

Здравствуйте.!подскажите пожалуйста .перевозим конденсат прямо с добычи,а в ттн. Пишут газойл. Для перевозки это вида надо разрешение и маршрут или оно приравнивается к дизелю.

Доброго дня! 
 
Залежить від температури спалаху рідини, що перевозиться, способу перевезення та місткості цистерни. Якщо рідина перевозиться в цистерні місткістю більше 3000 л і має температуру спалаху менше ніж +23 градуси Цельсія, то треба погоджувати маршрут, а якщо ні, то ні.
 
На все добре, Олексій 

Вопрос № 4990 от 3/02/2024

Вячеслав , Украина

Добрый день уважаемые эксперты. У меня вопрос, меня оставила полиция, требует ттн на пустую ёмкость или сертификат о пропарке, все ттн после рейса мы сдаём в бухгалтерию, фото ттн последнего перевозимого груза есть на телефоне, так вот эта ттн может служить доказательством для избежания штрафа за нарушение перевозки опасных грузов. Спасибо.

Доброго дня! 

Сертифікат про пропарку в Україні законодавством не передбачено.

ТТН на порожню неочищену цистерну з-під небезпечного вантажу також вимагати не законно, бо немає товару.

А ось вимагати транспортний документ на порожню неочищену з-під залишків небезпечного вантажу поліція має право.

Вони просто не розуміють різницю між ТТН та транспортним документом. Але ці різні документи хоча вони можуть бути на одному бланку зроблені. І то і інше лише інформація, але ця інформація для різних цілей, тому вона різна.

Подивіться відео на нашому YouTube-каналі з цього приводу:

"Як зрозуміти транспортний документ на небезпечний вантаж" https://youtu.be/R5uqmozBmuw
"Транспортний документ на порожню цистерну https://youtu.be/pHaWIx_OzYM
 
На все добре, Олексій

Вопрос № 4989 от 31/01/2024

Людмила, Украина

Добрий ранок. Будь ласка надайте консультацію , чи потребує перевезення вантажу код 28273200 дозвіл ADR класу?

Добрий вечір! 

Ці коди ніяк не звʼязані з переліком небезпечних вантажів. Тому Ваше питання не має сенсу. Колись у додатку 2 до УМВС спробували ці коди повʼязати між собою, але нічого не вийшло і від цього відмовились.

Для відповіді на Ваше питання треба знати номер ООН вантажу, групу упакування, як вантаж упаковано (в разі перевезення в упаковках).

У відправника вантажу запитайте паспорт безпеки, якщо в розділі 14 вказаний номер ООН, то вантаж небезпечний, а якщо ні — то ні. Але, якщо навіть номер ООН вантажу привласнено, то це ще не означає, що на таке перевезення будуть поширюватися всі вимоги ADR/ДОПНВ.

На все добре, Олексій

 

Вопрос № 4988 от 26/01/2024

Олександр, Украина

Яким нормативно-правовим документом передбачено необхідність поліцейського в Україні проходити навчання та мати посвідчення по ADR при перевірці водіїв, що здійснють перевезення небезпечних вантажів?

Доброго дня! 

Те, що поліцейські повинні проходити спеціальне навчання передбачено Правилами дорожнього перевезення небезпечних вантажів, а те що вони повинні мати свідоцтво ДОПНВ про підготовку водія не передбачено нічим. 

На все добре, Олексій

Вопрос № 4987 от 26/01/2024

Андрій, Україна

Які дорожні документи необхідні для перевезення порожньої автоцистерни , в якій раніше перевозили нафту, щоб не мати по дорозі проблем з Поліцією і Укртрансінспекцією?

Добрий день! 

Такі самі як і під час перевезення небезпечного вантажу. Виключенням є погодження маршруту, яке не вимагається, якщо цистерна порожня.

Також встановлені інші вимоги стосовно заповнення транспортного документа на порожню цистерну.

На все добре, Олексій

Вопрос № 4983 от 25/01/2024

Віктор, Україна

Чи потрібна  ттн на порожній газовоз якщо залишковий тиск 1кг/см при повернені під загруз?

Доброго ранку!

Так потрібен транспортний документ на порожню неочищену цистерну. Транспортним документом може бути і ТТН точніше її бланк. Подивіться відео з цього приводу на нашому YouTube-каналі. 
 

На все добре, Олексій

Вопрос № 4981 от 18/01/2024

Любов, Україна

Підскажіть будь ласка ,в звязку з блокуванням кордону виникла така ситуація : в ТЗ закінчилась дія АДР ,за що митники виписали водію штраф 10000 злотих і не відпускають ТЗ ,ТОВ звернулось до генерального коссульства України в Люблініз листом ,але відповіді ніякої не отримали ,що можна зробити в такій ситуації ?, лист : Товариство з обмеженою відповідальність "ЮГ-ЛОГІСТИК" просить, Вас вирішити питання про скасування нарахованого штрафу за закінчення дії АДР та відпустити транспортний засіб КА8839АО/АІ0155XG, який неправомірно затриманий працівниками митної служби. В зв`язку з блокуванням кордону Польщі водія затримали біля кордону та протримали 5 діб в наслідок чого закінчилася дія дозволу АДР, працівники митної служби забрали у водія документи та неправомірно вимагають сплатити штраф у розмірі 10000 тисяч злотих. Прострочення дозволу АДР виникло на 2 доби з вини мітингувальників, які затримали на 5 діб транспортний засіб , а не з вини водія . Велике прохання посприяти у вирішенні цього питання . БУДЕМ ДУЖЕ ВДЯЧНІ ЗА ДОПОМОГУ !

Вопрос № 4980 от 17/01/2024

Сергій, Україна

Доброго вечора. Питання до Олексія. Минулого тижня вчився у Вас і Ви на пеперві показували в себе на ноуті табличку з пунктами і класом тунелю для всіх видів небезпечного вантажу. Я не запам'ятав, на якому то сайті було. На Вашому сайті теж не можу знайти цю табличку. Можете будьласка надіслати лінк? Заздалегідь вдячний!

Доброго дня! 

Дякую, що обрали навчання у мене це дозволяє підтримувати мою інформаційну діяльність.

Передивитесь краще відповідне відео на нашому YouTube-каналі  
 

Доречі там ще декілька цікавих відео Ви зможете знайти. В понеділок планую опублікувати ще.

На все добре, Олексій

Вопрос № 4979 от 17/01/2024

Василь, Украина

Здравствуйте ! Вы обещали рассказать принципиальную разницу между UN Portable Tank(6.7) и Tank Container(6.8). Неужели сам изготовитель называет емкость как хочет и дает соответственные коды или Т-инструкции ? Например, для ООН 1830 в одном случае нижний слив запрещен, а в другом разрешен, хотя по конструкции, по давлению, эквивалентной толщине,по факт. толщине, по материалу, устройствам сброса давления, возможности штабелирования они идентичны. Это недочет АДР или же есть какая-то разница между двумя такими единицами?

Здравствуйте! 

Нифигасе недочет, включение в АДР положений по переносным цистернам Рекомендаций ООН по перевозке опасных грузов в отношении конструкции и использования цистерн ООН, которыми руководствуются производители во всем мире включая страны, не подписавшие АДР.

Мир он и за странами АДР существует и там по другим принципам строят цистерны, руководствуясь положениями, в основу которых лягли Рекомендации ООН. 

А кто как не производитель определяет, что он строит. если он выполняет только требования главы 6.7 АДР, то выйдет переносная цистерна, а если только главы 6.8 АДР— соответственно контейнер цистерна. А если он построил с учетом всех требований и главы 6.7 и 6.8 АДР, то что получится?

Всего доброго, Алексей

Вопрос № 4978 от 16/01/2024

Дмитрий, Украина

Подскажите пожалуйста, груз по МСДС класифицирован UN3082, (баллончики с репеллентом от комаров) Вес груза 7000кг 1 баллончик - 22мл жидкости, на самих упаковочных коробках маркировка 9 класс Нужно ли водителю ДОПНВ удостоверение для перевозки данного груза?

Здравствуйте! 

Скорее всего изготовитель не знает, что если вместимость внутренней тары не превышает 5 литров, то опасный груз № ООН 3082 не подпадает под требования ДОПОГ. Также скорее всего можно применять освобождения связанные с упаковкой опасных грузов в ограниченных количествах.

Поскольку знаки опасности все таки есть, то можно без свидетельства ДОПОГ о подготовке водителя перевозить 1000 литров. т.е. где то 45000 таких емкостей.

Всего доброго, Алексей

Вопрос № 4975 от 15/01/2024

Вадим , Украина

Хочу пройти онлайн курсы АДР! Цена и сроки получения?!

Доброго дня! 

Положення угоди АДР та націоналне законодавство України забороняє проводити ці курси онлайн. 

 

На все добре, Олексій