ГоловнаДовідникЗасоби утримання вантажів, обладнання → Вантажні транспортні одиниці

Вантажні транспортні одиниці

Автоцистерна: спеціалізований транспортний засіб, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення рідин, газів або порошкоподібних, або гранульованих речовин, і включає одну або кілька вбудованих цистерн (рис. 1).

 

Автоцистерна для опасных грузов

Рис. 1. Автоцистерна

Автоцистерна для сипучих вантажів: транспортний засіб, виготовлений для перевезення порошкоподібних або гранульованих речовин і включає одну або кілька вбудованих цистерн (рис. 2)..

 

Автоцистерна для сыпучих опасных грузов

Рис. 2. Автоцистерна для сипучих вантажів

Вакуумна цистерна для відходів: будь-яка вбудована цистерна, знімна цистерна, знімний кузов або контейнер-цистерна, призначена для перевезення небезпечних відходів і має особливу конструкцію і (або) обладнання для полегшення завантаження і вивантаження відходів (рис. 3).

 

Вакуумная цистерна для опасных отходов

Рис. 3. Вакуумна цистерна для відходів

Контейнер: предмет транспортного обладнання (клітка або інше подібне пристосування):

  • має постійний характер, і в силу цього досить міцний, щоб служити для багаторазового використання;
  • спеціально сконструйований для полегшення перевезення вантажів одним або декількома видами транспорту без проміжного перевантаження вантажів;
  • забезпечений пристосуваннями, що полегшують його кріплення і обробку, зокрема, при його перевантаженні з одного перевізного засобу на інший;
  • сконструйований таким чином, щоб його можна було легко завантажувати і розвантажувати;
  • і який має внутрішній об'єм не менше 1 м3.

Контейнер ISO показано на рис. 4.

Розрізняють такі види контейнерів:

Контейнер малий: контейнер, будь-який з зовнішніх габаритів якого не перевищує 1,5 м, або внутрішній об'єм якого не перевищує 3 м3.

Контейнер великий: контейнер, який не відповідає визначенню "Контейнер малий".

ПРИМІТКА. Згідно з Міжнародною конвенцією з безпечних контейнерів (КБК) під великим контейнером розуміється контейнер, площа якого, укладена між чотирма зовнішніми нижніми кутами, становить не менше 14 м2 (150 кв. ф.) або не менше 7 м2 (75 кв.ф.) за наявності верхніх кутових фітингів.

Контейнер закритий: контейнер із суцільною оболонкою, що має жорсткий дах, жорсткі бічні стінки, жорсткі торцеві стінки і настил основи. Цей термін включає контейнери з відкритим дахом, який може бути закритим під час перевезення.

Контейнер, критий брезентом: відкритий контейнер, який має брезент для захисту вантажу.

Контейнер відкритий: контейнер без даху або контейнер, основою якого є платформа.

 

Контейнер для опасных грузов

Рис. 4. Контейнер

Контейнер для масових вантажів: предмет транспортного обладнання, що відповідає терміну "контейнер", і призначений для перевезення вантажів навалом (насипом) (рис. 5).

 

Контейнер для перевозки опасных грузов навалом (насыпью)

Рис. 5. Контейнер для масових вантажів

Контейнер-цистерна: предмет транспортного обладнання, який відповідає терміну «контейнер», складається з корпусу і елементів обладнання, включаючи обладнання, що забезпечує можливість переміщення контейнера-цистерни без значної зміни його положення, і має місткість більше 0,45 м3 (450 л), який використовується для перевезення рідких, порошкоподібних або гранульованих речовин (рис. 6).

 

Рис. 6. Контейнер-цистерна для опасных грузов

Рис. 6. Контейнер-цистерна

Багатоелементний газовий контейнер (БЕГК): контейнер, елементи якого з'єднані між собою колектором і встановлені в рамі (рис. 7). Елементами БЕГК вважаются: балони, трубки, в'язки балонів, барабани під тиском, а також цистерни для перевезення газів 2-го класу місткістю понад 0,45 м(450 л).

 

Рис. 7. Многоэлементный газовый контейнер  для опасных грузов (МЭГК)

Рис. 7. Багатоелементний газовий контейнер (БЕГК)

Переносна цистерна: цистерна, місткістю більше 0,45 м3 (450 л), призначена для завантаження і вивантаження небезпечних вантажів без видалення конструкційного обладнання, обладнана пристосуваннями для полегшення вантажних операцій і її навантаження на перевізний засіб, що має стабілізуючі елементи із зовнішнього боку корпусу, необхідні для її підйому в наповненому стані (рис. 8).

ПРИМІТКА. Морська переносна цистерна: переносна цистерна багаторазового використання, виготовлена відповідно до вимог для контейнерів, що обробляються у відкритому морі, і спеціально сконструйована для перевезення небезпечних вантажів у напрямку морських об'єктів, від них і між ними, і допущена до експлуатації компетентним органом.

 

Переносная цистерна для опасных грузов

Рис. 8. Переносна цистерна

Змішувально-зарядна машина( MЕMU): машина або транспортний засіб зі встановленою на ньому машиною для виготовлення вибухових речовин з небезпечних вантажів, що не є вибуховими, і їх заряджання. Машина складається з різних цистерн і контейнерів для перевезення вантажів навалом, технологічного обладнання, а також насосів і пов'язаного з ними обладнання (рис 9). Змішувально-зарядна машина може мати спеціальні відділення для упакованих вибухових речовин.

Змішувально-зарядні машини використовуються для транспортування компонентів вибухових речовин. Приготування вибухових речовин з цих компонентів, з метою заряджання свердловин, здійснюється безпосередньо на місцях застосування.

Cмесительно-зарядная машина для перевозки компонентов взрывчатых веществ

Рис. 9. Змішувально-зарядна машина (MENU)

Знімний кузов: контейнер, призначений для перевезення на залізничній платформі або автотранспортному засобі і на ролкерних суднах, що не підлягає штабелюванню, що вивантажується з транспортного засобу на власні опори за допомогою обладнання транспортного засобу, і який можна знову завантажувати на транспортний засіб (рис. 10).

Рис. 10. Съемный кузов для опасных грузов

Рис. 10. Знімний кузов

Знімна цистерна: будь-яка цистерна, за винятком вбудованої (переносна цистерна, контейнер-цистерна або елемент транспортного засобу-батареї або багатоелементного газового контейнера), місткістю більше 0,45 м3 (450 л), яка призначена для перевезення вантажів без перевантаження і зазвичай підлягає обробці тільки в порожньому стані (рис. 11).

 

Съемная цистерна для опасных грузов

Рис. 11. Знімна цистерна

Транспортний засіб-батарея: спеціалізований транспортний засіб зі стаціонарно встановленим комплектом елементів, з'єднаних між собою колектором (рис. 12). Елементами транспортного засобу-батареї вважаються балони, трубки, в'язки балонів, барабани під тиском, а також цистерни, призначені для перевезення газів 2-го класу, місткістю понад 0,45 м3 (450 л).

 

Транспортное средство-батарея для опасных грузов

Рис. 12. Транспортний засіб-батарея

Транспортний засіб закритий: транспортний засіб з кузовом, який може закриватися (рис. 13).

Закрытое транспортное средство для перевозки опасных грузов

Рис. 13. Закритий транспортний засіб

Транспортний засіб,критийбрезентом: відкритий транспортний засіб, що має брезент для захисту вантажу (рис. 14).

Крытое брезентом транспортное средство для перевозки опасных грузов

Рис. 14. Критий брезентом транспортний засіб

Транспортний засіб відкритий: транспортний засіб, платформа якого обладнана тільки бортами (рис. 15).

Открытое транспортное средство для перевозки опасных грузов

Рис. 15. Відкритий транспортний засіб