ГоловнаДовідникПитання інспектору → Про маркірування транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі в балонах

Про маркірування транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі в балонах

Перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом територією України регламентується вимогами Законів України "Про перевезення небезпечних вантажів", "Про приєднання України до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ)".

Для виконання норм зазначених законів Міністерством внутрішніх справ розроблено та введено в дію наказом МВС України від 26.07.2004 № 822 (зареєстровано в Мін'юсті 20.08.2004 за № 1040/9639) Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів (зі змінами) (далі – Правила).

Міжнародні перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом територією України здійснюються відповідно до вимог Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (далі – ДОПНВ).

Технічні гази, відповідно до Закону України "Про перевезення небезпечних вантажів", відносяться до небезпечних вантажів під час їх перевезення автомобільним транспортом.

Пунктом 12.1 Правил встановлено, що транспортні одиниці, на яких перевозяться небезпечні вантажі, повинні мати дві розташовані у вертикальній площині інформаційні таблиці небезпечного вантажу. Інформаційні таблиці повинні бути оранжевого кольору зі світловідбивною поверхнею. Довжина таблиць дорівнює 400 мм, а ширина – 300 мм; вони повинні мати чорну окантовку шириною 15 мм. Якщо площа поверхні або конструкція транспортного засобу не дозволяє закріпити інформаційні таблиці таких розмірів, то їх довжина може бути зменшена до 300 мм, ширина – до 120 мм, а ширина чорної окантовки – до 10 мм. Одна із цих таблиць повинна закріплюватися спереду транспортної одиниці, а друга – ззаду, а обидві – перпендикулярно поздовжній осі транспортної одиниці.

На інформаційних таблицях небезпечного вантажу, якими позначаються транспортні засоби під час перевезення небезпечних вантажів класу 2 в упаковках, ідентифікаційні номер небезпеки і номер ООН не вказуються.

Пунктом 12.19 Правил регламентовано, що інформаційні таблиці небезпечного вантажу, які не відносяться до вантажів або їх залишків, повинні бути зняті або закриті.

З огляду на вищевикладене, під час перевезення на автомобілі технічних газів в балонах не потрібно кріпити до нього інформаційні таблиці небезпечного вантажу із зазначеними на них ідентифікаційним номером небезпеки і номером ООН. При цьому, згідно з вимогами пунктів 3.1 і 3.7 Правил, на кожен балон повинен наноситися номер ООН, відповідний його змісту, і знаки небезпеки, зазначені для газу, що знаходиться в балоні, в Переліку небезпечних вантажів, наведеному в таблиці а глави 3.2 додатка а ДОПНВ.