ГоловнаДовідник Маркірування небезпечних вантажів → Маркірування упаковок з небезпечними вантажами

Маркірування упаковок з небезпечними вантажами знаками небезпеки та маркувальними знаками

Маркування на упаковках

Для забезпечення ідентифікації небезпечних вантажів під час перевезення на кожну упаковку з небезпечними вантажами повинен наноситися номер ООН, що відповідає вмісту упаковки. Перед цим номером проставляються літери "UN". Якщо упаковка відсутня, маркування наноситься на сам виріб, його опору, транспортно-завантажувальний пристрій або на його пристрій для зберігання або запуску.

На кожну упаковку, що містить небезпечні вантажі 1-го класу (вибухові речовини та вироби), додатково наноситься належне відвантажувальне найменування.

Крім того, на упаковках з бризантними вибуховими речовинами повинна вказуватися їх комерційна назва.

На контейнери середньої вантажопідйомності для масових вантажів місткістю понад 450 л і великогабаритну тару з небезпечними вантажами маркування повинне наноситися на дві протилежні бічні сторони.

Під час міжнародних перевезень на вантажне місце з небезпечним вантажем повинне наноситися зазначене маркування мовою країни відправлення і дублюватися англійською, французькою або німецькою мовою.

Приклад розміщення маркування на упаковці з небезпечним вантажем класу 1 показано на рис. 1.

Всі маркувальні написи на упаковці повинні бути:

  • добре видимими і розбірливими;
  • здатні витримувати вплив будь-яких погодних умов без істотного зниження їх якості.

Упаковки, що містять два або більше небезпечні вантажі, позначаються відповідними маркувальними написами для кожного небезпечного вантажу.

Знаки небезпеки на упаковках з небезпечними вантажами

Під час перевезення небезпечних вантажів на упаковки з небезпечними вантажами повинні наноситися знаки небезпеки, зазначені для цих вантажів у Переліку небезпечних вантажів. У всіх випадках в стовпчику 5 Переліку спочатку вказується знак основної небезпеки, за яким слідують знаки додаткової небезпеки.

Знаки небезпеки повинні привертати увагу персоналу, зайнятого в перевезенні небезпечних вантажів, і вказувати на види небезпеки вмісту упаковок.

Знаки можуть замінюватися маркуванням небезпеки, що не стирається і точно відповідає приписаним зразкам.

Якщо в упаковці знаходяться два або більше небезпечні вантажі, упаковка позначається відповідними знаками небезпеки для кожного з вантажів. Знак додаткової небезпеки не наноситься, коли знак основної небезпеки вже вказує на цю небезпечну властивість вантажу.

Всі знаки небезпеки на упаковках з небезпечними вантажами:

  • повинні розміщуватися поруч з належним відвантажувальним найменуванням на одній стороні, якщо розміри упаковки дозволяють зробити це;
  • повинні бути розташовані поруч один з одним, якщо потрібно нанесення більше ніж одного знака небезпеки;
  • повинні розміщуватися таким чином, щоб ніяка частина або компонент тари і ніякий інший знак або інше маркування не закривали їх.

Якщо упаковка з небезпечним вантажем має неправильну форму або малі розміри, які не дозволяють належним чином розмістити на ній знаки небезпеки, дозволяється їх наносити за допомогою надійно закріпленої етикетки або іншим відповідним способом.

На контейнерах середньої вантажопідйомності для масових вантажів місткістю понад 450 л і великогабаритній тарі знаки повинні розміщуватися на двох протилежних бічних сторонах.

Приклад розміщення знаків на упаковці з небезпечним вантажем показано на рис. 1

 

Маркировка упаковки с опасным грузом

Рис.1. Приклад розміщення маркування і знаків небезпеки на упаковці з небезпечним вантажем

Маркірування порожньої неочищеної тари з-під небезпечних вантажів

Неочищена тара з-під небезпечного вантажу повинна бути маркірована і позначена знаками небезпеки так само, як і в наповненому стані.