Транспортний засіб або контейнер з небезпечними вантажами класу 1 повинні маркіруватися великими знаками небезпеки із зазначенням класифікаційного коду вантажу. Вимоги до маркірування вказано в пунктах 5.2.2.2.1.4, 5.3.1.1.1 і 5.3.1.1.2 ДОПНВ/ADR. Однак перевізники часто не можуть їх виконати, оскільки не завжди знають, який конкретно вантаж класу 1 доведеться везти. Через це швидко знайти готовий знак небезпеки з потрібним класифікаційним кодом непросто. Тим часом за неправильне маркування водієві загрожує великий штраф. І як тут бути?
Купуйте універсальний великий знак небезпеки № 1 і заощаджуйте час і гроші! У комплект входять літери й цифри для будь-якого класифікаційного коду. Потрібно просто зібрати з них код і наклеїти його на знак.
Класифікаційний код – найважливіша характеристика небезпечного вантажу класу 1
Увага! Великий знак небезпеки № 1, на якому не вказано класифікаційний код або номер підкласу, вважається таким, що не відповідає встановленому зразку, а його використання під час перевезення — порушенням.
Класифікаційний код складається з номера підкласу й літери групи сумісності. За ним можна дізнатися ступінь і вид небезпеки вантажу, що перевозиться, визначити умови перевезення, радіус небезпечної зони й багато іншого.
Без класифікаційного коду й номера ООН аварійно-рятувальним службам складно зрозуміти, які заходи вживати в разі інциденту. Після прибуття на місце аварії в цьому випадку вони змушені будуть припустити, що в зоні аварії знаходиться найбільш небезпечний вантаж класу 1.
Як приклеїти класифікаційний код до знаку небезпеки
Спочатку визначаємо потрібний код. Це можна зробити двома способами: за транспортним документом, виданим вантажовідправником на небезпечний вантаж класу 1, і за Переліком небезпечних вантажів ДОПНВ/ADR. У транспортному документі класифікаційний код вказується відразу після найменування вибухової речовини або виробу.
Якщо в транспортному засобі або контейнері перевозяться вибухові речовини або вироби, що відносяться до двох і більше груп сумісності, то до знаку слід приклеїти тільки номер підкласу. Літери групи сумісності в цьому випадку вказувати не треба.
Номери підкласів і літери групи сумісності розташовано поруч із зображенням знака небезпеки № 1. Для зручності монтажу вінілова плівку вже порізано в потрібних місцях.
Перед приклеюванням літери групи сумісності та/або номера підкласу протріть поверхню знака сухою або вологою серветкою. Якщо поверхню знака сильно забруднено, використовуйте для очищення ізопропіловий або етиловий спирт.
Відокремте потрібну групу сумісності від підкладки й приклейте її на знак над цифрою «1».
Відокремте від основи потрібний номер підкласу і приклейте його над буквою групи сумісності.
Кріплення великих знаків небезпеки до автомобіля або контейнера під час перевезення вибухових речовин і виробів
Великі знаки небезпеки з класифікаційним кодом та/або номером підкласу розміщують на:
- транспортному засобі з 3-х сторін – з боків і ззаду;
- контейнері з 4-х сторін — з боків, спереду і ззаду.
Після розвантаження великі знаки небезпеки слід зняти або закрити.
Якщо ви постійно використовуєте транспортний засіб для перевезення тільки вибухових речовин і виробів класу 1, купіть кишені для великих знаків небезпеки, а самі знаки приклеюйте до металевої основи для кишень. Таким чином ви заощадите ще більше грошей.
Купуйте універсальні знаки небезпеки для перевезення вибухових речовин і виробів підкласів 1.1, 1.2 і 1.3. Знак відповідає всім вимогам ДОПНВ/ADR.
Доставляйте вантажі без зайвих витрат і вчасно!
Технічні характеристики універсального великого знаку небезпеки для небезпечних речовин класу 1
Розмір знака небезпеки: 250 на 250 мм.
Висота цифр і букв: 33 мм.
Сфера застосування: перевезення вибухових речовин і виробів класу 1.
Матеріал: клейка вінілова плівка оранжевого кольору.
Виробник: Лабораторія ADR.
Ціна: 100,00 грн.